Nacházíte se: Úvod » Informační povinnost o mimosoudním řešení spotřebitelských sporů

Informační povinnost o mimosoudním řešení spotřebitelských sporů

22.2.2016

Novela dále v paragrafu 14 zavádí informační povinnost pro dodavatele služeb spotřebiteli. Dodavatel služeb musí srozumitelným způsobem informovat klienta o možnosti řešení spotřebitelských sporů. Plné znění paragrafu 14 uvádíme zde:

§ 14

Informační povinnost o mimosoudním řešení spotřebitelských sporů

(1) Prodávající informuje spotřebitele jasným, srozumitelným a snadno dostupným způsobem o subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, který je pro daný typ nabízeného, prodávaného, poskytovaného nebo zprostředkovaného výrobku nebo služby věcně příslušný. Informace musí zahrnovat též internetovou adresu tohoto subjektu. Jestliže prodávající provozuje internetové stránky, uvede tyto informace i na těchto internetových stránkách. Pokud smlouva uzavřená mezi prodávajícím a spotřebitelem odkazuje na obchodní podmínky, uvede informace podle věty první a druhé rovněž v těchto obchodních podmínkách.

(2) V případě sporu mezi spotřebitelem a prodávajícím, který se nepodařilo mezi stranami urovnat přímo, poskytne prodávající spotřebiteli informace uvedené v odstavci 1 v listinné podobě nebo na jiném trvalém nosiči dat.

Dojde-li mezi stranami kupujícího  a prodávajícího ve smlouvě ke sporu, má zájemce právo na jeho mimosoudní řešení. Návrh na mimosoudní řešení sporu podle zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, podá na Českou obchodní inspekci. Veškeré podrobnosti k mimosoudnímu řešení jsou uvedeny na stránkách České obchodní inspekce www.coi.cz .

10.2.2016

Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 35
Vyberte si z naší nabídky
Realitní zpravodaj

Jak bydlí české domácnosti v evropském srovnání?

Jak bydlí české domácnosti v evropském srovnání?
25.3.2024 - Náklady na bydlení obecně představují nejvýznamnější položku spotřebních výdajů domácností. Zatímco průměrná evropská domácnost za bydlení včetně energií a dalších plateb v roce 2021..

Koupě pozemku s projektem a stavebním povolením. Jaké to má výhody a jaká úskalí?

Koupě pozemku s projektem a stavebním povolením. Jaké to má výhody a jaká úskalí?
20.3.2024 - Stává se to, člověk zakoupí pozemek, nechá si vypracovat projekt pro rodinný dům, zažádá o stavební povolení – a pak je všechno jinak. Osobní poměry se často během několika měsíců či roku..

Kolaudace podle nového stavebního zákona. Co se mění?

Kolaudace podle nového stavebního zákona. Co se mění?
18.3.2024 - Starý stavební zákon vyžadoval pro běžné rodinné domy ohlášení stavebnímu úřadu. Jednalo se o „stavby pro bydlení a pro rodinnou rekreaci s jedním podzemním podlažím do hloubky 3 m a..

NOVÁ ZPRÁVA ZE SVĚTA REALIT:-)

13.2.2020 přátelé, realiťáci s radostí vám musím oznámit, že ode dneška mám v kanceláři novou posilu, více »

Spokojený klient

29.1.2020 Spokojený klient,který si dal tu chvilku a napsal mi doporučení..a já za to moc děkuji. více »

Ubytování ve Znojmě v centru města

31.5.2019 Nabízím ke krátkodobému ubytování garsonku 1+ kk nacházející se přímo u vstupu do historického centra města Znojma. více »

RK
Provozováno na realitním systému Realman