Nacházíte se: Úvod » INFO ZDARMA » REALITNÍ SERIÁL » 05 - ZPROSTŘEDKOVATELSKÁ SMLOUVA

05 - ZPROSTŘEDKOVATELSKÁ SMLOUVA

Co vše musí smlouva obsahovat.

Smlouva o zprostředkování prodeje nemovitosti bývá nejčastějším důvodem pro nespokojenost klienta s realitní kanceláří, proto tomuto tématu prosím věnujme maximální pozornost. Tato smlouva musí vždy obsahovat tyto údaje:

  1. Přesnou identifikaci realitní kanceláře – obchodní název společnosti, IČO, sídlo, jméno oprávněného zástupce.
  2. Přesnou identifikaci prodávajícího – jméno a příjmení, rodné číslo, adresa trvalého bydliště.
  3. Specifikaci statutu prodávajícího – zda je majitelem nemovitosti nebo osobou pověřenou. V případě, že se jedná o osobu pověřenou, je zde nutno uvést jakým způsobem k pověření došlo (nejčastěji na základě plné moci) a tento dokument musí být přílohou smlouvy
  4. Přesná specifikace nemovitosti – údaje shodné s Listem vlastnictví
  5. Cena nemovitosti a provize pro realitní kancelář – údaj o ceně požadované zájemcem za nemovitost v případě jejího prodeje, dále přesně vyčíslená nebo procentuální výše provize náležející realitní kancelář v případě prodeje nemovitosti, včetně popisu okolností, za nichž vzniká nárok na vyplacení provize a časového údaje o tom, kdy je provize splatná a jakým způsobem a v neposlední řadě také zda se provize bude přičítat k ceně požadované prodávajícím nebo naopak odečítat
  6. Práva a povinnosti smluvních stran – zde se realitní kancelář a prodávající sjednotí na konkrétní podobě nabízení nemovitosti. V případě exkluzivní zprostředkovatelské smlouvy je v tomto bodě uvedena také povinnost prodávajícího využívat služeb pouze jediné realitní kanceláře.
  7. Smluvní pokuta – jasně definovaná smluvní pokuta pro případ, že dojde k porušení povinností kterékoliv ze smluvních stran.
  8.  Další ujednání – v tomto bodě mají smluvní strany prostor pro všechny další požadavky, které se nepodařilo uvést v předchozích bodech
  9.  Závěrečná ustanovení – zde přichází ke slovu zejména platnost smlouvy, určená počtem dnů/měsíců nebo konkrétním datem, k němuž platnost smlouvy končí
  10.  Datum a místo podpisu smlouvy, podpisové linky obou stran

Základní povinností makléře je projít s klientem podrobně každý bod a vysvětlit mu případné nejasnosti, stejně jako upozornit jej na povinnosti smluvních stran a pokutu vyplývající z jejich neplnění.

Protože lidí, kteří byli podvedeni nebo se díky nekalým praktikám různých podvodníků dostali do velmi nevýhodné pozice, je stále bohužel dost, s maximálním důrazem na Vás apeluji: nenechte se odbýt, trvejte na důkladném vysvětlení pojmů, nebojte se nesouhlasit a mít ke smlouvám připomínky, případně konzultovat smlouvy se svými právníky. Jde o Váš majetek!

Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 31
Vyberte si z naší nabídky
Realitní zpravodaj

Institucionální smlouvy při pronájmu prostor v administrativním či obchodním centru mají svá specifika

Institucionální smlouvy při pronájmu prostor v administrativním či obchodním centru mají svá specifika
27.5.2024 - Pokud si hodláte pronajmout v soukromém činžáku dvě tři kanceláře nebo prostor pro malý obchůdek či provozovnu, bude uzavření standardní nájemní smlouvy otázkou několika dnů. Stačí..

Čeho si všímat při koupi bytu ve starém domě

Čeho si všímat při koupi bytu ve starém domě
22.5.2024 - Starých činžovních domů, které nabízejí byty v osobním vlastnictví, není málo. Ne všechny prošly rekonstrukcí, a tak vybrat si byt v takovém domě znamená počítat také s obdobím prachu,..

6 věcí, bez kterých se neobejdete při prodeji luxusních nemovitostí

6 věcí, bez kterých se neobejdete při prodeji luxusních nemovitostí
20.5.2024 - Prodej luxusního bytu či domu není jen o jeho ocenění a prezentaci na realitním serveru. V mnoha ohledech se jedná o nadstandardní proces, který vyžaduje odlišný přístup než prodej..

NOVÁ ZPRÁVA ZE SVĚTA REALIT:-)

13.2.2020 přátelé, realiťáci s radostí vám musím oznámit, že ode dneška mám v kanceláři novou posilu, více »

Spokojený klient

29.1.2020 Spokojený klient,který si dal tu chvilku a napsal mi doporučení..a já za to moc děkuji. více »

Ubytování ve Znojmě v centru města

31.5.2019 Nabízím ke krátkodobému ubytování garsonku 1+ kk nacházející se přímo u vstupu do historického centra města Znojma. více »

RK
Provozováno na realitním systému Realman