Nacházíte se: Úvod » INFO ZDARMA » MAKLÉŘ UMÍ LÉPE PRODAT

MAKLÉŘ UMÍ LÉPE PRODAT

Víte, proč realitní makléři dokážou prodat nemovitost lépe, než sami majitelé?

Víte, proč realitní makléři dokážou prodat nemovitost lépe, než sami majitelé?

Mnoho majitelů si myslí, že dokážou nemovitost prodat sami nejlépe. To může, ale nemusí být pravda. Záleží na dalších okolnostech.

Přemýšlíte podobně, jako přibližně polovina prodávajících?

"Proč bych měl nemovitost dávat realitce, vezme si jen provizi a mně z ceny ukousne 5%. Navíc realitním makléřům jde jen o provizi, zájmy klienta je nezajímají a neudělají nic, co bych si nebyl schopen udělat sám". Pak čtěte dál.

 MAKLÉŘ UMÍ LÉPE PRODAT

Bohužel máte v mnohém pravdu. Když jsme v roce 2011 dělali telefonický průzkum mezi pražskými realitními makléři (mysteryshopping), cca 80% nesplnilo vůbec naše požadavky na kvalitu, někteří byli naprosto nekompetentní nebo dokonce arogantní. A to jsme zkoumali jen úroveň vystupování, ochotu a základní znalosti realitní problematiky. Dalším 10% jsme dali dvojku a jen 10% makléřů bylo perfektních.

A teď svěřte svoji nemovitost realitce, když víte, že 8 z 10 makléřů jsou břídilové. Bohužel, dokud bude činnost realitních makléřů živností volnou, tedy může jí vykonávat opravdu kdokoli, tak se toho moc k lepšímu nezmění.

Troufám si proto tvrdit, že svěříte-li nemovitost některému z oněch 80% makléřů, přinejmenším nebudete zářit spokojeností v horším případě budete znechuceni. A možná dospějete k názoru, že bude lepší si nemovitost prodat sami.

Jenže je tu těch zbývajících 20% makléřů, kteří svojí práci dělají dobře. Někteří z nich dokonce perfektně, o klienty se zajímají, pečují o ně, pomáhají jim řešit jejich realitní potřeby a berou svoji práci jako poslání a službu lidem. A pro tyto makléře je velmi nepříjemné, že je lidé hází do stejného pytle, jako těch 80%, a že musí slýchávat řeči o tom, že jsou to vydřiduchové, kterým jde jen o to shrábnout svoji provizi a klient je vůbec nezajímá. Naštěstí, alespoň moji klienti mi to často vynahrazovali uznáním a spokojeností a tím mě utvrzovali, že moje práce má smysl.

Profesionální realitní makléř dokáže klientům ušetřit čas, peníze a starosti

To znamená, že dokáže nemovitost prodat rychleji, za vyšší cenu a bez starostí. Lidé si myslí, že v dnešní internetové době stačí nemovitost vystavit na serverech jako např. Bezrealitky.cz atd. Zaplatit pár stovek za inzerci a ušetřit desetitisíce či statisíce za provizi realitce. V mnoha případech se lidem opravdu nemovitost podaří prodat. Naše statistiky však říkají, že majitelé, kteří si prodávají nemovitost sami, ji prodají za mnohem delší dobu a za cenu v průměru o cca 2 až 8% nižší, než s pomocí profesionálního realitního makléře.

Jak je možné, že kvalitní realitní makléř je schopen prodat nemovitost za cenu o cca 2-8% vyšší?

A v některých případech i o více než 10%.  Ne každý kupec je totiž denně přišpendlen na realitních serverech. Možná vám to přijde překvapivé, ale někteří bonitní kupci dokonce vůbec aktivně nevyhledávají, ale rozhodují se spontánně. Např. když je osloví jejich realitní makléř, že by pro ně měl zajímavou investiční nabídku. Někteří lidé rovnou pověří svého realitního makléře o vyhledání nemovitosti, protože nechtějí trávit čas prohledáváním realitních serverů. Často se jedná o manažery, právníky, bankéře, lékaře a další investory, kteří chtějí uložit vydělané prostředky do nemovitostí. Uvědomují si, že jejich čas je drahý a radši svůj čas věnují tomu, co dělají nejlépe, tedy své profesi a ostatní činnosti delegují na ostatní, např. na svého osobního realitního makléře.

Dalším z důvodů, proč většina majitelů samoprodejců neprodá svou nemovitost tak výhodně, je proto, že to prostě neumí. Neumí udělat kvalitní prezentaci nemovitosti, tj. připravit kvalitní fotografie, poutavý inzerát či video prezentaci, neumí svou nemovitost připravit, naaranžovat k prodeji, tak aby na kupující, co nejlépe zapůsobila a cítili se v ní při prohlídce dobře, neumí využívat při prodeji všech pět smyslů (zrak, chuť, hmat, čich, sluch), nemají dostatečné obchodní dovednosti, aby obhájili cenu, a při tlaku kupujících na slevu mnohdy zbytečně povolí, neumí podchytit zájem váhavého zájemce, který se bez správného stimulu ke koupi nerozhodne. Někdy nezkušení prodávající dají najevo časovou či finanční tíseň a toho obratný kupec využije ve svůj prospěch. Často je překážkou i to, že majitelé mají k nemovitosti osobní vztah, který je omezuje při vyjednávání. Nestrannost je výhodou. Neustále jsme svědky mnoha chyb při prodeji. Realitní makléři, kteří jsou schopni pro své klienty prodat nemovitosti za vyšší ceny, se toho museli hodně naučit a také musí vyvíjet hodně aktivit.

Každý by měl dělat práci, která ho baví a umí ji. Tak jako právník umí připravit kupní smlouvu lépe, než lékař a lékař umí léčit lidi lépe, než automechanik, tak i realitní makléř umí prodávat nemovitosti lépe, než programátor. A když hovořím o realitních makléřích, mám na mysli oněch cca 20% makléřů na trhu, kteří svoji práci dělají dobře a na jejich klientech jim záleží a nikoli těch 80% "makléřů" spíše hochštaplerů nebo patlalů, kteří si jen říkají realitní makléři, ačkoli realitní činnosti nerozumí a zájmy jejich klientů je často ani nezajímají, mají v očích jen provizi.

Ráda budu váš osobního realitní makléř. Kontaktujte mě na  www.blankastaskova.cz. nebo 720 208 845.

Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 15
Vyberte si z naší nabídky
Realitní zpravodaj

Co mohou sledovat kamery instalované na domě

Co mohou sledovat kamery instalované na domě
19.7.2024 - Odkládání objemného odpadu k běžným popelnicím na směsný odpad. Ničení domovní fasády, ale také třeba zámků či dveří, takové a podobné problémy řeší mnoho majitelů bytových domů,..

Bydlení vládne minimalismus

Bydlení vládne minimalismus
15.7.2024 - Jednoduchost, skromnost, pokora. Malé, ale praktické, útulné a udržitelné. Takový je styl bydlení podle mladé generace. Vždyť proč hromadit věci, které potřebují údržbu a úklid, když je..

Výhody digitálního modelu budovy jsou především úspory energií a efektivita správy

Výhody digitálního modelu budovy jsou především úspory energií a efektivita správy
11.7.2024 - U rodinného domku se to možná nezdá, ale když se investor pustí do stavby velké budovy, ať administrativní, či skladového nebo jinak využitelného areálu, bez digitálního modelu budovy se..

NOVÁ ZPRÁVA ZE SVĚTA REALIT:-)

13.2.2020 přátelé, realiťáci s radostí vám musím oznámit, že ode dneška mám v kanceláři novou posilu, více »

Spokojený klient

29.1.2020 Spokojený klient,který si dal tu chvilku a napsal mi doporučení..a já za to moc děkuji. více »

Ubytování ve Znojmě v centru města

31.5.2019 Nabízím ke krátkodobému ubytování garsonku 1+ kk nacházející se přímo u vstupu do historického centra města Znojma. více »

RK
Provozováno na realitním systému Realman