Nacházíte se: Úvod » INFO ZDARMA » REALITNÍ SERIÁL » 07 - EXKLUZIVITA VERSUS NE-EXKLUZIVITA

07 - EXKLUZIVITA VERSUS NE-EXKLUZIVITA

Nemovitost nabízená více kancelářemi působí na kupující klientelu výrazně méně důvěryhodně

Pojďme si nejprve říci, co znamenají dva termíny obsažené v názvu této kapitoly: podpisem exkluzivní smlouvy se zavazujeme spolupracovat pouze s jednou realitní kanceláří, podpisem ne-exkluzivní smlouvy není počet případných partnerů nijak omezen. Otázka by však mohla znít i jinak: chceme prodat nebo prodávat…? Pokud si odpovíme, že naším cílem je prodat nemovitost, a to v nejkratším možném čase a za co nejvyšší cenu, pak vřele doporučuji zvolit jednoho solidního partnera a s tímto podepsat exkluzivní smlouvu.

Běžně rozšířenou je domněnka, že čím víc kanceláří přizvu k prodeji, tím dříve bude uskutečněn. Každodenní praxe ukazuje, že nemovitost nabízená více kancelářemi působí na kupující klientelu výrazně méně důvěryhodně, neboť většina lidí si položí otázku „Co je tam za problém, že to musí nabízet tolik realitek?“. Odtud je tedy zřejmé, že výsledný efekt je přesně opačný a prodejnost takové nemovitosti se snižuje.

Další nevýhodou ne-exkluzivity jsou omezené možnosti propagace nemovitosti – makléř nebude investovat do propagace víc než je nutné, protože by tím pomáhal své konkurenci. A komu z nás se líbí, když odměnu za námi odvedenou práci shrábne  někdo jiný?

Pokud zadáme nemovitost více kancelářím v touze rozpoutat konkurenční boj, v němž uspěje ten lepší, nejspíš se nám to povede. Bohužel se to však obrátí proti nám, protože jednotlivé kanceláře mají omezené možnosti jak upoutat zákazníka a pravděpodobně tak začnou tlačit na cenu v duchu myšlenky „kupte to přes nás, dostanete slevu“. Statisticky je prokázáno, že při využití ne-exklusivních smluv a nabízení nemovitosti přes více realitních kanceláří je finální cena pro majitele nemovitosti nižší o 20-30%  než u výhradních smluv.

Závěrem bych opět použil přirovnání z jiné oblasti. Představme si, že nám onemocní dítě. Co uděláme? Zavedeme je k lékaři nebo s ním budeme přejíždět z ordinace do ordinace, ať se páni doktoři ukážou, který je schopnější…?

V tomto článku byly použity informace mých kolegů, autorů stránek www.makler-radi.cz

Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 31
Vyberte si z naší nabídky
Realitní zpravodaj

Institucionální smlouvy při pronájmu prostor v administrativním či obchodním centru mají svá specifika

Institucionální smlouvy při pronájmu prostor v administrativním či obchodním centru mají svá specifika
27.5.2024 - Pokud si hodláte pronajmout v soukromém činžáku dvě tři kanceláře nebo prostor pro malý obchůdek či provozovnu, bude uzavření standardní nájemní smlouvy otázkou několika dnů. Stačí..

Čeho si všímat při koupi bytu ve starém domě

Čeho si všímat při koupi bytu ve starém domě
22.5.2024 - Starých činžovních domů, které nabízejí byty v osobním vlastnictví, není málo. Ne všechny prošly rekonstrukcí, a tak vybrat si byt v takovém domě znamená počítat také s obdobím prachu,..

6 věcí, bez kterých se neobejdete při prodeji luxusních nemovitostí

6 věcí, bez kterých se neobejdete při prodeji luxusních nemovitostí
20.5.2024 - Prodej luxusního bytu či domu není jen o jeho ocenění a prezentaci na realitním serveru. V mnoha ohledech se jedná o nadstandardní proces, který vyžaduje odlišný přístup než prodej..

NOVÁ ZPRÁVA ZE SVĚTA REALIT:-)

13.2.2020 přátelé, realiťáci s radostí vám musím oznámit, že ode dneška mám v kanceláři novou posilu, více »

Spokojený klient

29.1.2020 Spokojený klient,který si dal tu chvilku a napsal mi doporučení..a já za to moc děkuji. více »

Ubytování ve Znojmě v centru města

31.5.2019 Nabízím ke krátkodobému ubytování garsonku 1+ kk nacházející se přímo u vstupu do historického centra města Znojma. více »

RK
Provozováno na realitním systému Realman