Nacházíte se: Úvod » INFO ZDARMA » REALITNÍ SERIÁL » 08 - VÝHODY EXKLUZÍVNÍ SMLOUVY

08 - VÝHODY EXKLUZÍVNÍ SMLOUVY

Výhody tohoto svazku z hlediska prodávajícího by se daly stručně shrnout do dvou oblastí: peníze a čas.

V minulé kapitole jsme srovnávali exkluzivitu a ne-exkluzivitu, nyní se podíváme detailně na výhody smlouvy exkluzivní.

Předně je třeba si uvědomit, že podpisem exkluzivní smlouvy je stvrzen oboustranný obchodní vztah, kdy na jedné straně se coby prodávající zavazujeme využívat jen služeb jednoho realitního partnera, a ten se na straně druhé zavazuje pro nás pracovat. A to exkluzivně.

Výhody tohoto svazku z hlediska prodávajícího by se daly stručně shrnout do dvou oblastí: peníze a čas.

Díky tomu, že makléř v tomto případě není nucen bojovat s konkurencí, je schopen daleko lépe chránit cenové zájmy prodávajícího, který tak ve výsledku obdrží za svou nemovitost cenu vyšší, než kdyby prodával sám či přes více realitních kanceláří. Podobně je to u reklamní kampaně. Makléř si může dovolit investovat do propagace nemovitosti daleko větší obnos, díky čemuž bude kampaň bohatší a rozsáhlejší, čímž ve finále docílí prodeje nemovitosti ve výrazně kratším čase. S kratším časem prodeje samozřejmě souvisí i již zmiňovaná vyšší důvěryhodnost exkluzivně nabízené nemovitosti.

Kromě zmíněných výhod, které jsou pro většinu prodávajících stěžejními, můžeme říci, že makléř, který ode mne získal exkluzivitu na prodej nemovitosti, pro mne bude celkově pracovat lépe a poskytovat mi kvalitnější služby než v případě nevýhradní smlouvy o zprostředkování.

Každá kvalita má svou cenu a nemusí jít nutně o cenu vyjádřenou penězi – v tomto případě je kvalita služeb vyvážena důvěrou klienta ve schopnosti makléře.

Z hlediska kupujícího klienta je výhoda zřejmá – má jistotu, že majitel nemovitost skutečně chce prodat a díky tomu nejsou nijak ohroženy peníze, které zájemce skládá jako zálohu na kupní cenu – rezervační nebo též blokovací depozitum.

Ať již jste v roli kupujícího či prodávajícího a přejete si bezproblémový obchod, vyberte si jediného partnera, kterému dáte důvěru a který pro Vás bude pracovat. Exkluzivně!

Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 31
Vyberte si z naší nabídky
Realitní zpravodaj

Institucionální smlouvy při pronájmu prostor v administrativním či obchodním centru mají svá specifika

Institucionální smlouvy při pronájmu prostor v administrativním či obchodním centru mají svá specifika
27.5.2024 - Pokud si hodláte pronajmout v soukromém činžáku dvě tři kanceláře nebo prostor pro malý obchůdek či provozovnu, bude uzavření standardní nájemní smlouvy otázkou několika dnů. Stačí..

Čeho si všímat při koupi bytu ve starém domě

Čeho si všímat při koupi bytu ve starém domě
22.5.2024 - Starých činžovních domů, které nabízejí byty v osobním vlastnictví, není málo. Ne všechny prošly rekonstrukcí, a tak vybrat si byt v takovém domě znamená počítat také s obdobím prachu,..

6 věcí, bez kterých se neobejdete při prodeji luxusních nemovitostí

6 věcí, bez kterých se neobejdete při prodeji luxusních nemovitostí
20.5.2024 - Prodej luxusního bytu či domu není jen o jeho ocenění a prezentaci na realitním serveru. V mnoha ohledech se jedná o nadstandardní proces, který vyžaduje odlišný přístup než prodej..

NOVÁ ZPRÁVA ZE SVĚTA REALIT:-)

13.2.2020 přátelé, realiťáci s radostí vám musím oznámit, že ode dneška mám v kanceláři novou posilu, více »

Spokojený klient

29.1.2020 Spokojený klient,který si dal tu chvilku a napsal mi doporučení..a já za to moc děkuji. více »

Ubytování ve Znojmě v centru města

31.5.2019 Nabízím ke krátkodobému ubytování garsonku 1+ kk nacházející se přímo u vstupu do historického centra města Znojma. více »

RK
Provozováno na realitním systému Realman