Nacházíte se: Úvod » INFO ZDARMA » REALITNÍ SERIÁL » 09 - SLUŽBY ANEB CO OČEKÁVAT OD REALITNÍ KANCELÁŘE

09 - SLUŽBY ANEB CO OČEKÁVAT OD REALITNÍ KANCELÁŘE

Naprostým základem je sdělení Vašich představ o tom, jak bude celý obchod probíhat a jejich skloubení s možnostmi makléře a trhu

Co kancelář, to jiná nabídka služeb, nicméně existuje jakýsi standard, který by měl být společný pro všechny kvalitní poskytovatele realitních služeb.

Naprostým základem je sdělení Vašich představ o tom, jak bude celý obchod probíhat a jejich skloubení s možnostmi makléře a trhu.

Protože platí, že peníze až na prvním místě, makléř by měl být schopen poradit v otázce stanovení reálné prodejní ceny nemovitosti. Tomuto tématu je třeba věnovat pozornost neboť špatně stanovená cena nemovitosti, ať už směrem nahoru nebo dolů, výrazně zhoršuje prodejnost nemovitosti.  V krajním případě by Vás měl makléř upozornit, že např. Vámi požadovaná cena za nemovitost způsobí prodloužení prodeje.

Dalším krokem a naprostou samozřejmostí kvalitní realitky je smlouva o zprostředkování, obsahující náležitosti popsané v jedné z předchozích kapitol.

Po té, co byla sepsána smlouva, přichází na řadu technická stránka věci, pořízení fotodokumentace, zjištění stavebně-technických informací. Tady platí, že čím víc informací makléř o nemovitosti má, tím lépe. Na druhou stranu „zvědavost“ makléře může pro klienta být malou nápovědou o úrovni makléře.

Je-li výše uvedeným náležitostem učiněno zadost, přichází hlavní díl práce makléře. V tomto okamžiku by Vás makléř měl informovat o krocích, které hodlá v zájmu prodeje nemovitosti podniknout. Měl by Vám představit tzv. plán prodeje, včetně harmonogramu reklamních prací a také informace o průběhu obchodu od okamžiku složení rezervační zálohy kupujícím.

V souladu s Vašimi požadavky by měl makléř nabídnout služby právníka a přípravu veškeré smluvní dokumentace (k níž samozřejmě budete mít možnost vyjádřit se), možnost úschovy peněz prostřednictvím nezávislého depozitního účtu, notářské či bankovní úschovy, zastoupení Vaší osoby v komunikaci s úřady a v neposlední řadě také poradenství a pomoc ve věci daní, spojených s prodejem nemovitosti.

Každý z nás má jiné požadavky, každý se chce v prodeji jinak angažovat a opravdový profesionál mezi makléři by měl umět na tyto odlišnosti pružně reagovat a v každém případě klienta detailně o všech náležitostech informovat.

Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 31
Vyberte si z naší nabídky
Realitní zpravodaj

Institucionální smlouvy při pronájmu prostor v administrativním či obchodním centru mají svá specifika

Institucionální smlouvy při pronájmu prostor v administrativním či obchodním centru mají svá specifika
27.5.2024 - Pokud si hodláte pronajmout v soukromém činžáku dvě tři kanceláře nebo prostor pro malý obchůdek či provozovnu, bude uzavření standardní nájemní smlouvy otázkou několika dnů. Stačí..

Čeho si všímat při koupi bytu ve starém domě

Čeho si všímat při koupi bytu ve starém domě
22.5.2024 - Starých činžovních domů, které nabízejí byty v osobním vlastnictví, není málo. Ne všechny prošly rekonstrukcí, a tak vybrat si byt v takovém domě znamená počítat také s obdobím prachu,..

6 věcí, bez kterých se neobejdete při prodeji luxusních nemovitostí

6 věcí, bez kterých se neobejdete při prodeji luxusních nemovitostí
20.5.2024 - Prodej luxusního bytu či domu není jen o jeho ocenění a prezentaci na realitním serveru. V mnoha ohledech se jedná o nadstandardní proces, který vyžaduje odlišný přístup než prodej..

NOVÁ ZPRÁVA ZE SVĚTA REALIT:-)

13.2.2020 přátelé, realiťáci s radostí vám musím oznámit, že ode dneška mám v kanceláři novou posilu, více »

Spokojený klient

29.1.2020 Spokojený klient,který si dal tu chvilku a napsal mi doporučení..a já za to moc děkuji. více »

Ubytování ve Znojmě v centru města

31.5.2019 Nabízím ke krátkodobému ubytování garsonku 1+ kk nacházející se přímo u vstupu do historického centra města Znojma. více »

RK
Provozováno na realitním systému Realman