Nacházíte se: Úvod » INFO ZDARMA » REALITNÍ SERIÁL » 12 - POJIŠTĚNÍ PROFESNÍ ODPOVĚDNOSTI

12 - POJIŠTĚNÍ PROFESNÍ ODPOVĚDNOSTI

Kvalitní realitní kancelář lze rozpoznat mimo jiné i podle toho, že je pojištěna

Kvalitní realitní kancelář lze rozpoznat mimo jiné i podle toho, že je pojištěna. Co to ale ve skutečnosti znamená? Profesní odpovědnost je pojmem používaným k označení zvláštní kategorie odpovědnosti, kterou mají osoby poskytující v rámci své podnikatelské činnosti služby vyžadující určité odborné znalosti.

Nezbytným doplňkem úpravy podmínek, za nichž lze dané odborné služby poskytovat, je pak stanovení odpovědnosti za škodu, k níž může v souvislosti s těmito činnostmi dojít. Jedná se přitom nikoliv pouze o škody na zdraví či věci, ale zejména škody finančního charakteru, způsobené chybným postupem poskytovatele.

V případě realitních kanceláří se tedy doslova jedná o pojištění proti škodám způsobeným klientovi v rámci jednotlivých obchodů. Tady je na místě pídit se po pojistném limitu na každý obchod: zcela jistě je chvályhodné, když je realitka obdařena tímto druhem pojistky, avšak pokud limit na každý obchod činí pouhých 100.000 Kč, měli bychom zbystřit - vzhledem k tomu, že se u realitních obchodů nejčastěji bavíme o částkách v řádu milionů, bude poškozenému klientovi takovéto pojištění kanceláře platné asi jako onen pověstný zimník mrtvému.

A jaký by tedy měl být takový limit? Čím vyšší, tím lépe, ale jedná-li se o pojistné plnění alespoň 5.000.000 Kč v rámci jedné obchodní transakce, dá se mluvit o dobrém základu. Přestože by pojištění profesní odpovědnosti mělo být naprostou samozřejmostí každého spolku, který poskytuje služby jakéhokoliv charakteru, ani zdaleka tomu tak není.

Proto přichází můj apel – stejně jako v lékařské ordinaci naprosto automaticky sestra vystartuje po Vaší kartičce pojištěnce (a je to tak naprosto v pořádku), vyžadujte i po svých makléřích důkaz tohoto zabezpečení.

Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 31
Vyberte si z naší nabídky
Realitní zpravodaj

Institucionální smlouvy při pronájmu prostor v administrativním či obchodním centru mají svá specifika

Institucionální smlouvy při pronájmu prostor v administrativním či obchodním centru mají svá specifika
27.5.2024 - Pokud si hodláte pronajmout v soukromém činžáku dvě tři kanceláře nebo prostor pro malý obchůdek či provozovnu, bude uzavření standardní nájemní smlouvy otázkou několika dnů. Stačí..

Čeho si všímat při koupi bytu ve starém domě

Čeho si všímat při koupi bytu ve starém domě
22.5.2024 - Starých činžovních domů, které nabízejí byty v osobním vlastnictví, není málo. Ne všechny prošly rekonstrukcí, a tak vybrat si byt v takovém domě znamená počítat také s obdobím prachu,..

6 věcí, bez kterých se neobejdete při prodeji luxusních nemovitostí

6 věcí, bez kterých se neobejdete při prodeji luxusních nemovitostí
20.5.2024 - Prodej luxusního bytu či domu není jen o jeho ocenění a prezentaci na realitním serveru. V mnoha ohledech se jedná o nadstandardní proces, který vyžaduje odlišný přístup než prodej..

NOVÁ ZPRÁVA ZE SVĚTA REALIT:-)

13.2.2020 přátelé, realiťáci s radostí vám musím oznámit, že ode dneška mám v kanceláři novou posilu, více »

Spokojený klient

29.1.2020 Spokojený klient,který si dal tu chvilku a napsal mi doporučení..a já za to moc děkuji. více »

Ubytování ve Znojmě v centru města

31.5.2019 Nabízím ke krátkodobému ubytování garsonku 1+ kk nacházející se přímo u vstupu do historického centra města Znojma. více »

RK
Provozováno na realitním systému Realman