Nacházíte se: Úvod » INFO ZDARMA » REALITNÍ SERIÁL » 33 - OMEZENÍ VLASTNICKÝCH PRÁV

33 - OMEZENÍ VLASTNICKÝCH PRÁV

Vlivy, které nám mohou výrazně zkomplikovat prodej nebo koupi vybrané nemovitosti. Představte si situaci, kdy se rozhodnete zakoupit vysněný byt, vše je dohodnuto a v poslední chvíli z majitele vypadne informace o tom, že byt je zatížen věcným břemenem ve prospěch jeho dědečka

V následující sérii textů se poněkud blíže podíváme na vlivy, které nám mohou výrazně zkomplikovat prodej nebo koupi vybrané nemovitosti. Představte si situaci, kdy se rozhodnete zakoupit vysněný byt, vše je dohodnuto a v poslední chvíli z majitele vypadne informace o tom, že byt je zatížen věcným břemenem ve prospěch jeho dědečka.

Co to znamená? Co to znamená pro vás a pro váš záměr nákupu bytu? Znamená to hodně. V tomto případě to znamená, že kromě bytu zakoupíte i dědečka, jemuž musíte umožnit například doživotní užívání předmětného bytu. Nic proti dědečkovi, ale když si byt kupujete proto, abyste v něm bydleli a hodláte za něj utratit peníze, které vlastně ještě ani nemáte, těžko se vám bude zvykat na společnou domácnost a z celé operace nejspíš sejde.

Celou situaci samozřejmě odlehčuji, ale není až tak nemožné, aby nastala. Věc se má tak: na listu vlastnictví, v kategorii C, nalezneme údaj o tom, jakým způsobem je nám případně bráněno v nakládání s námi vlastněnou nemovitostí. Mohou zde být zmínky o nejrůznějších věcných břemenech, zástavních právech, exekucích a dalších více či méně omezujících právních instrumentech.

Ze všeho nejdůležitější, ať již kupujete či prodáváte, je tedy kontrola listu vlastnictví a samotných možností disponovat s předmětnou nemovitostí. Každý prodávající by měl po svém makléři, a jde-li o koupi přímo od majitele, tak od něj, požadovat aktuální, maximálně měsíc starý list vlastnictví dané nemovitosti, z nějž bude patrné, že zamýšlený prodej není jen přáním majitele, ale má rovněž reálný základ.

Na druhé straně makléř, případně samo-prodejce, má povinnost list vlastnictví předložit. Pokud narazíte na listu vlastnictví vybrané nemovitosti na nějaké omezení, nepropadejte panice. Téměř vše je možné vyřešit. Je potřeba na příslušném katastrálním úřadu vyzvednout dokumenty, na jejichž základě omezující faktor vznikl a v téže listině také většinou nalezneme informaci, jak s ním naložit. Profesionální makléř tato omezení důkladně prověří na samém počátku případu a klientům pak nabízí pouze nemovitosti, kde omezení nejsou a pokud jsou, tak jsou řešitelná.

Přeji vám krásné dny a ať ve svých životech nacházíte jen tolik omezení, kolik jich potřebujete.

V tomto článku byly použity informace mých kolegů, autorů stránek www.makler-radi.cz

Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 31
Vyberte si z naší nabídky
Realitní zpravodaj

Institucionální smlouvy při pronájmu prostor v administrativním či obchodním centru mají svá specifika

Institucionální smlouvy při pronájmu prostor v administrativním či obchodním centru mají svá specifika
27.5.2024 - Pokud si hodláte pronajmout v soukromém činžáku dvě tři kanceláře nebo prostor pro malý obchůdek či provozovnu, bude uzavření standardní nájemní smlouvy otázkou několika dnů. Stačí..

Čeho si všímat při koupi bytu ve starém domě

Čeho si všímat při koupi bytu ve starém domě
22.5.2024 - Starých činžovních domů, které nabízejí byty v osobním vlastnictví, není málo. Ne všechny prošly rekonstrukcí, a tak vybrat si byt v takovém domě znamená počítat také s obdobím prachu,..

6 věcí, bez kterých se neobejdete při prodeji luxusních nemovitostí

6 věcí, bez kterých se neobejdete při prodeji luxusních nemovitostí
20.5.2024 - Prodej luxusního bytu či domu není jen o jeho ocenění a prezentaci na realitním serveru. V mnoha ohledech se jedná o nadstandardní proces, který vyžaduje odlišný přístup než prodej..

NOVÁ ZPRÁVA ZE SVĚTA REALIT:-)

13.2.2020 přátelé, realiťáci s radostí vám musím oznámit, že ode dneška mám v kanceláři novou posilu, více »

Spokojený klient

29.1.2020 Spokojený klient,který si dal tu chvilku a napsal mi doporučení..a já za to moc děkuji. více »

Ubytování ve Znojmě v centru města

31.5.2019 Nabízím ke krátkodobému ubytování garsonku 1+ kk nacházející se přímo u vstupu do historického centra města Znojma. více »

RK
Provozováno na realitním systému Realman