Nacházíte se: Úvod » CO BYSTE MĚLI URČITĚ VĚDĚT,NEŽ SVĚŘÍTE SVOU NEMOVITOST REALITCE?

CO BYSTE MĚLI URČITĚ VĚDĚT,NEŽ SVĚŘÍTE SVOU NEMOVITOST REALITCE?

18.4.2017 Různé realitní kanceláře účtují svým klientům různě vysoké provize. Je důležité, jaké služby jsou schopné svým klientům za provizi poskytnout.

CO BYSTE MĚLI URČITĚ VĚDĚT,NEŽ SVĚŘÍTE SVOU NEMOVITOST REALITCE?

Různé realitní kanceláře účtují svým klientům různě vysoké provize. Je důležité, jaké služby jsou schopné svým klientům za provizi poskytnout. Většina z Vás možná považuje za důležité, kolik si účtují. Mnohem důležitější ale je za co. Můžete zjistit, že v jedné realitní kanceláři zaplatíte 200 nebo dokonce 300.000,-Kč za službu, za kterou jinde zaplatíte třeba 80.000,-Kč. Jak je to možné? Asi mě nebudete mít moc rádi za to, co Vám řeknu: "Můžete za to Vy sami. Nikdo jiný" Kdo jiný, když ne Vy, je za výběr realitní kanceláře zodpovědný? Kdo jiný, když ne Vy, tomu může předejít tím, že si lépe vybere mezi mnoha realitními kancelářemi a makléři na trhu?

Tím v žádném případě nechci obhajovat ty realitní kanceláře, které si neúměrně vysoké provize účtují - je to špatná věc, že to dělají a není to "služba", ale podvod. Nemyslete si, že neexistují. Tento článek píši právě proto, že mám na mysli velice konkrétní realitní kancelář, kterou nemohu jmenovat. Realitní kanceláře, které takto více či méně fungují, sice tvrdí, že je to jejich osobní věc a že když to lidé jsou ochotní akceptovat, tak je to vlastně v pořádku a bla, bla, bla - jsou to jen ospravedlnění vlastní neetiky. Není těžké si spočítat, že s takovou realitní kanceláří nemáte mnoho šancí na úspěch. Taková realitní kancelář totiž dovede spotřebovat 300.000,-Kč na úkony, na které jiným stačí jenom 80.000,-Kč, a to znamená čtyřikrát méně efektivity za Vaše peníze a nebo jim hromada peněz zbude.

Říkáte si možná v duchu, proč s tak vysokou provizí někdo vůbec souhlasí? Samozřejmě, že většina by s tím nesouhlasila, ovšem za předpokladu, že by to věděla. Obvykle to totiž u těchto realitních kanceláří probíhá tak, že ve smlouvě o zprostředkování je provize pro realitní kancelář stanovena jako rozdíl mezi dosaženou kupní cenou a částkou, kterou má dostat prodávající a která je ve smlouvě uvedena. To znamená, že je pouze na realitním makléři, aby rozhodl, za kolik se tato nemovitost bude nabízet. To vytváří prostor pro neúměrně vysoké provize a svádí to makléře k tomu, aby dohodli s prodávajícím pokud možno nejnižší možnou cenu s vidinou o to větší provize. Smutné na tom je to, že když provize činí třeba 300.000,-Kč, tak čí myslíte, že by správně měla být větší část z těchto 300.000,-Kč? Samozřejmě, že prodávajícího - tedy klienta. A neobrací se většina lidí na realitní kancelář právě proto, že očekává od makléře především to, že dobře poradí, stanoví pokud možno nejvyšší možnou, ale reálnou cenu tak, aby klient získal za svou nemovitost co nejvíce? Proto tvrdím, že jednání těchto makléřů není v pořádku, protože se nezajímají o klienta, ale především o svůj vlastní profit. Někdy to vede k tomu, že makléř, s vidinou velkého zisku, nabízí nemovitost za tak vysokou cenu, že je neprodejná, a sice se nabízí, ale neprodá. Ten, kdo na to nakonec nejvíce doplatí, bývá zpravidla prodávajcí.

Já se také snažím s prodávajícím dohodnou reálnou cenu na trhu ,abychom prodali a ne aby nemovitost visela rok v nabídce a pak se jen krčilo rameny. Jsem obchodník a doufám, že dobrý. Své peníze -odměnu si vydělám a zasloužím,jakmile nem.prodám....a to v co nejkratší době za rozumnou!!! cenu.
Píši rozumnou,protože majitelé nem, někdy opravdu chtějí za prodej takovou cenu, že se omluvím a z obchodu nic není, nebud nabízet nem. za cenu,která je absolutně nesmyslná..i to se stává...
Pokud chcete prodat Vaši nemovitost volejte mi na domluvu.
Pomohu.Poradím.Prodám.
Blanka Stašková 720 208 845.

Prosím za sdílení i pro další budoucí prodejce...:-)třeba jim tyto postřehy pomohou ke spokojenému výsledku prodeje.

Fotka uživatele Blanka Stašková -  prodej nemovitostí.
Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 31
Vyberte si z naší nabídky
Realitní zpravodaj

Institucionální smlouvy při pronájmu prostor v administrativním či obchodním centru mají svá specifika

Institucionální smlouvy při pronájmu prostor v administrativním či obchodním centru mají svá specifika
27.5.2024 - Pokud si hodláte pronajmout v soukromém činžáku dvě tři kanceláře nebo prostor pro malý obchůdek či provozovnu, bude uzavření standardní nájemní smlouvy otázkou několika dnů. Stačí..

Čeho si všímat při koupi bytu ve starém domě

Čeho si všímat při koupi bytu ve starém domě
22.5.2024 - Starých činžovních domů, které nabízejí byty v osobním vlastnictví, není málo. Ne všechny prošly rekonstrukcí, a tak vybrat si byt v takovém domě znamená počítat také s obdobím prachu,..

6 věcí, bez kterých se neobejdete při prodeji luxusních nemovitostí

6 věcí, bez kterých se neobejdete při prodeji luxusních nemovitostí
20.5.2024 - Prodej luxusního bytu či domu není jen o jeho ocenění a prezentaci na realitním serveru. V mnoha ohledech se jedná o nadstandardní proces, který vyžaduje odlišný přístup než prodej..

NOVÁ ZPRÁVA ZE SVĚTA REALIT:-)

13.2.2020 přátelé, realiťáci s radostí vám musím oznámit, že ode dneška mám v kanceláři novou posilu, více »

Spokojený klient

29.1.2020 Spokojený klient,který si dal tu chvilku a napsal mi doporučení..a já za to moc děkuji. více »

Ubytování ve Znojmě v centru města

31.5.2019 Nabízím ke krátkodobému ubytování garsonku 1+ kk nacházející se přímo u vstupu do historického centra města Znojma. více »

RK
Provozováno na realitním systému Realman