Nacházíte se: Úvod » ZAJÍMAVOSTI » ČLÁNKY » CO SE SKRÝVÁ POD POJMEM RK NEVOLAT?..Tohle info je hlavně pro ty co chtějí prodat a nechají se inspirovat touto větou...Nedělejte to.

CO SE SKRÝVÁ POD POJMEM RK NEVOLAT?..Tohle info je hlavně pro ty co chtějí prodat a nechají se inspirovat touto větou...Nedělejte to.

CO SE SKRÝVÁ POD POJMEM RK NEVOLAT?..Tohle info je hlavně pro ty co chtějí prodat a nechají se inspirovat touto větou...Nedělejte to.

U nabídek nemovitostí se často objevuje záhadný zákaz; "RK NEVOLAT". Jsou to pouze realitní spekulanti...... Bohužel je to jen jedna z mnoha osvědčených praktik. Další neméně zoufalou "fintou" jsou nabídky nemovitostí k prodeji, tvářící se jako soukromé. Tušíte, kdo za nimi stojí?

CO SE SKRÝVÁ POD POJMEM RK NEVOLAT?    
17.8.2015

 Bohužel je to jen jedna z mnoha osvědčených praktik. Další neméně zoufalou "fintou" jsou nabídky nemovitostí k prodeji, tvářící se jako soukromé. Tušíte, kdo za nimi stojí?

Setkal se s tím snad i ten, kdo nikdy nemovitost neprodával a s realitními zprostředkovateli nepřišel do styku. U nabídek nemovitostí se často objevuje záhadný zákaz; "RK NEVOLAT". Každý se určitě zamyslel nad smyslem tohoto sdělení. Kdo je onen inzerent, který si nepřeje být kontaktován realitní kanceláří? A jak je možné, že se tento zákaz objevuje u 9 z 10 inzerátů? Zní to na první pohled absurdně asi jako byste četli inzerát: "Potřebuji havarijní pojistku, POJIŠŤOVNY NEVOLAT" nebo jinak: "Potřebuji opravit odpad, BEZ INSTALATÉRA". Takové inzeráty však nikde nenajdete, zatímco inzerátů: "Prodám chatu na Slapech v perfektním stavu, RK NEVOLAT" jsou plné noviny. Vysvětlení celé záhady však není složité; jako obvykle za vším hledejte realitního makléře, který na to "vyzrál". Autory těchto inzerátu jsou v poměru 1 ku 3 skuteční vlastníci nemovitostí, kteří mají zhoubný pocit, že tímto způsobem, který se hodí spíše pro prodej zánovní sekačky, prodají svůj milionový majetek a dále na tu mnohem větší část inzerentů, kterými jsou samozřejmě sami realitní zprostředkovatelé.

Ptáte se, co je k tomu vede?

Důvodů je více. V první řadě jsou to finance. Většina periodik rozděluje placenou inzerci na soukromou a podnikatelskou, ceny takových inzerátů se výrazně liší v neprospěch podnikatelů. Druhým důvodem je vyvolat v zájemcích dojem jedinečné šance koupit nemovitost přímo od vlastníka a tím ušetřit na provizi. Provize zde samozřejmě je, jen je skryta v kupní ceně, o čemž se kupující vůbec nemusí dozvědět. Okolo takových nabídek pak probíhá směšné divadélko na prohlídkách, kořeněné mnoha výmysly o tom, kdo je vlastně majitel. Třetím, opravdu tristním důvodem je snaha makléře oklamat nejenom kupce, ale i RK ve které pracuje. Pokud RK nemá své ovečky pod kontrolou, dříve nebo později si někteří z nich, ve snaze vydělat mnohem více, inzerují své zakázky pod falešnými identitami, maily a mobilními čísly na jedno použití.

Je přirozené, že každý chce koupit za dobrou cenu a nevyhazovat za zbytečné náklady. Ujišťuji vás však, že s inzeráty typu RK NEVOLAT rozhodně neušetříte. Výsledkem bude pouze ztráta času a znechucení z toho, jaká individua se na realitním trhu pohybují.    

 

Oldřich Platil


člen dozorčí rady Realitní komory České republiky
koordinátor realitní poradny při RK ČR

Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 15
Vyberte si z naší nabídky
Realitní zpravodaj

Co mohou sledovat kamery instalované na domě

Co mohou sledovat kamery instalované na domě
19.7.2024 - Odkládání objemného odpadu k běžným popelnicím na směsný odpad. Ničení domovní fasády, ale také třeba zámků či dveří, takové a podobné problémy řeší mnoho majitelů bytových domů,..

Bydlení vládne minimalismus

Bydlení vládne minimalismus
15.7.2024 - Jednoduchost, skromnost, pokora. Malé, ale praktické, útulné a udržitelné. Takový je styl bydlení podle mladé generace. Vždyť proč hromadit věci, které potřebují údržbu a úklid, když je..

Výhody digitálního modelu budovy jsou především úspory energií a efektivita správy

Výhody digitálního modelu budovy jsou především úspory energií a efektivita správy
11.7.2024 - U rodinného domku se to možná nezdá, ale když se investor pustí do stavby velké budovy, ať administrativní, či skladového nebo jinak využitelného areálu, bez digitálního modelu budovy se..

NOVÁ ZPRÁVA ZE SVĚTA REALIT:-)

13.2.2020 přátelé, realiťáci s radostí vám musím oznámit, že ode dneška mám v kanceláři novou posilu, více »

Spokojený klient

29.1.2020 Spokojený klient,který si dal tu chvilku a napsal mi doporučení..a já za to moc děkuji. více »

Ubytování ve Znojmě v centru města

31.5.2019 Nabízím ke krátkodobému ubytování garsonku 1+ kk nacházející se přímo u vstupu do historického centra města Znojma. více »

RK
Provozováno na realitním systému Realman