Nacházíte se: Úvod » ZAJÍMAVOSTI » ČLÁNKY » Kdy je dobré využít služby inspekce nemovitosti

Kdy je dobré využít služby inspekce nemovitosti

Kdy je dobré využít služby inspekce nemovitosti

Před koupí bytu či domu si musí zájemce prověřit mnoho věcí a technický stav nemovitosti je jednou z nich.

Kdy je dobré využít služby inspekce nemovitosti

30.6.2016 - Před koupí bytu či domu si musí zájemce prověřit mnoho věcí a technický stav nemovitosti je jednou z nich. Spoléhat na první dojem z prohlídky se nemusí vyplatit. Kupující není vyškolen, aby odhalil všechny skryté vady, proto by měl zvážit, zda využít služeb inspektora nemovitosti.

Prověření nemovitosti inspektorem je žádoucí prakticky u každého realitního obchodu. Pro kupujícího znamená výrazné snížení rizik při koupi. Skryté vady se mohou objevit na starším bytě či domě, ale také u novostaveb. Někdy samotný majitel o závadách neví, a proto není vhodné spoléhat jen na dobrý dojem z prvního jednání. Často může jít o vady spojené s úniky tepla, špatnou statikou budovy, škodlivé látky a další, které nekvalifikovaný člověk nemá moc šancí odhalit.

Této služby nejčastěji využívá vážný zájemce o nemovitost. Proškolený inspektor vydá po prohlídce zprávu, která obsahuje zjištěné vady, jejich rozsah i odhad ceny jejich odstranění. Součástí bývá také odhad kupní ceny nemovitosti, což kupujícího také zajímá. Avšak pro prodávajícího je tento dokument také velmi cenný. Chrání ho od možných reklamací ze strany kupujícího, které se mohou stát později velkou nepříjemností. Není tedy výjimkou, že o inspekci nemovitosti zažádá sám majitel. Protokol o prověření nemovitosti si nechává zpracovat například developer při převzetí nových bytů či domů od stavební firmy.

Zprostředkování inspekce nemovitosti může být také jednou ze služeb realitní kanceláře. Proto by se na tuto možnost prověření vytipovaného bytu či domu měl kupující zajímat u svého makléře. Důležitost inspekce nemovitosti si realitní makléři uvědomují, proto ji svému klientovi většinou rádi doporučí.

Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 15
Vyberte si z naší nabídky
Realitní zpravodaj

Co mohou sledovat kamery instalované na domě

Co mohou sledovat kamery instalované na domě
19.7.2024 - Odkládání objemného odpadu k běžným popelnicím na směsný odpad. Ničení domovní fasády, ale také třeba zámků či dveří, takové a podobné problémy řeší mnoho majitelů bytových domů,..

Bydlení vládne minimalismus

Bydlení vládne minimalismus
15.7.2024 - Jednoduchost, skromnost, pokora. Malé, ale praktické, útulné a udržitelné. Takový je styl bydlení podle mladé generace. Vždyť proč hromadit věci, které potřebují údržbu a úklid, když je..

Výhody digitálního modelu budovy jsou především úspory energií a efektivita správy

Výhody digitálního modelu budovy jsou především úspory energií a efektivita správy
11.7.2024 - U rodinného domku se to možná nezdá, ale když se investor pustí do stavby velké budovy, ať administrativní, či skladového nebo jinak využitelného areálu, bez digitálního modelu budovy se..

NOVÁ ZPRÁVA ZE SVĚTA REALIT:-)

13.2.2020 přátelé, realiťáci s radostí vám musím oznámit, že ode dneška mám v kanceláři novou posilu, více »

Spokojený klient

29.1.2020 Spokojený klient,který si dal tu chvilku a napsal mi doporučení..a já za to moc děkuji. více »

Ubytování ve Znojmě v centru města

31.5.2019 Nabízím ke krátkodobému ubytování garsonku 1+ kk nacházející se přímo u vstupu do historického centra města Znojma. více »

RK
Provozováno na realitním systému Realman