Nacházíte se: Úvod » ZAJÍMAVOSTI » ČLÁNKY » Lidé jsou ochotni zaplatit za novostavby více než před rokem

Lidé jsou ochotni zaplatit za novostavby více než před rokem

Lidé jsou ochotni zaplatit za novostavby více než před rokem

Klesající úrokové sazby hypotečních úvěrů se podepisují nejen na zvýšené poptávce po nemovitostech, ale také na změně chování kupujících.

Lidé jsou ochotni zaplatit za novostavby více než před rokem

11.6.2016 - Klesající úrokové sazby hypotečních úvěrů se podepisují nejen na zvýšené poptávce po nemovitostech, ale také na změně chování kupujících. Ti totiž, díky přístupu k levnějším zdrojům, častěji volí nejen větší, ale i dražší nemovitosti. Velmi znatelný je tento trend u nových bytů, kde dražší byty postupně vytlačují ty levnější.

Kupující si totiž mohou vybírat dražší byty, na které by ještě před několika lety nedosáhli. Zlepšily se nejen úrokové sazby úvěrů na bydlení, ale také příjmy obyvatel. Do popředí se postupně dostávají také dražší projekty. Není to ovšem ještě tak dávno, kdy developeři na přání klientů, dostavovali příčky, tak aby i na malé ploše vzniklo více pokojů. Nyní je situace v mnoha případech opačná. Kupující opět rádi volí byty s místnostmi větších výměr, tak aby se v budoucnu nemuseli uskromňovat. 

Detailní rozpis rozložení bytů podle ceny za m2 aktuálně přinesla společnost Trigema a.s. Dle předpokladů oslabil za první tři měsíce letošního roku nejslabší segment, jehož 2 % si připsal na své konto segment nejsilnější. Nejlevnější byty jsou zároveň na svém sledovaném minimu.

U tohoto ukazatele prodaných bytů je nadále dominantní střední segment. Při pohledu na trend růstu průměrné ceny na straně nabídky a především poptávky lze odhadovat, že tento stav nezůstane trvalý.

Segmentace trhu novostavby Praha

Lucie Mazáčová

Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 31
Vyberte si z naší nabídky
Realitní zpravodaj

Institucionální smlouvy při pronájmu prostor v administrativním či obchodním centru mají svá specifika

Institucionální smlouvy při pronájmu prostor v administrativním či obchodním centru mají svá specifika
27.5.2024 - Pokud si hodláte pronajmout v soukromém činžáku dvě tři kanceláře nebo prostor pro malý obchůdek či provozovnu, bude uzavření standardní nájemní smlouvy otázkou několika dnů. Stačí..

Čeho si všímat při koupi bytu ve starém domě

Čeho si všímat při koupi bytu ve starém domě
22.5.2024 - Starých činžovních domů, které nabízejí byty v osobním vlastnictví, není málo. Ne všechny prošly rekonstrukcí, a tak vybrat si byt v takovém domě znamená počítat také s obdobím prachu,..

6 věcí, bez kterých se neobejdete při prodeji luxusních nemovitostí

6 věcí, bez kterých se neobejdete při prodeji luxusních nemovitostí
20.5.2024 - Prodej luxusního bytu či domu není jen o jeho ocenění a prezentaci na realitním serveru. V mnoha ohledech se jedná o nadstandardní proces, který vyžaduje odlišný přístup než prodej..

NOVÁ ZPRÁVA ZE SVĚTA REALIT:-)

13.2.2020 přátelé, realiťáci s radostí vám musím oznámit, že ode dneška mám v kanceláři novou posilu, více »

Spokojený klient

29.1.2020 Spokojený klient,který si dal tu chvilku a napsal mi doporučení..a já za to moc děkuji. více »

Ubytování ve Znojmě v centru města

31.5.2019 Nabízím ke krátkodobému ubytování garsonku 1+ kk nacházející se přímo u vstupu do historického centra města Znojma. více »

RK
Provozováno na realitním systému Realman