Nacházíte se: Úvod » ZAJÍMAVOSTI » ČLÁNKY » Na Jižní Moravě se místy zvedly ceny nemovitostí až o čtvrtinu. Jak dlouho růst ještě potrvá?

Na Jižní Moravě se místy zvedly ceny nemovitostí až o čtvrtinu. Jak dlouho růst ještě potrvá?

Na Jižní Moravě se místy zvedly ceny nemovitostí až o čtvrtinu. Jak dlouho růst ještě potrvá?

Vysoká poptávka po nemovitostech má za následek stoupající křivku cen a není tomu jinak ani v Jihomoravském kraji. Díky vysokým cenám je vhodný čas na prodej.

Na Jižní Moravě se místy zvedly ceny nemovitostí až o čtvrtinu. Jak dlouho růst ještě potrvá?

6.6.2016 - Vysoká poptávka po nemovitostech má za následek stoupající křivku cen a není tomu jinak ani v Jihomoravském kraji. Díky vysokým cenám je vhodný čas na prodej. Nízké úrokové sazby u hypotečních úvěrů přejí naopak investicím do nemovitosti. Nadále pozitivně se vyvíjející situaci na realitním trhu předpokládají makléři z Hodonínska, Břeclavska i Brna.

"Ceny v našem regionu se zvedly v průměru o 8-15 %. Nejvyšší nárůst cen jsme zaznamenali v sortimentu malometrážních bytů, kterých je absolutní nedostatek v celém okrese. Nejvíce převyšuje poptávka nabídku na Kyjovsku. Ačkoliv jsou ceny vysoké, velký zájem je také o investiční byty. Zájemce neodrazuje riziko pozdějších problémů s nájemci ani poměrně nízká výnosnost, která se nyní pohybuje maximálně mezi 3-4 %. Nízké úrokové sazby u bank zde hrají důležitou roli," zhodnotil situaci na Hodonínsku František Zapletal z realitní kanceláře Gaia.

Také na Břeclavsku ceny bytů reagují na vysokou poptávku. "Nejvíce se zvýšily ceny starších bytových jednotek. V těchto případech zaznamenáváme nárůst až o 25% ve srovnání s loňským rokem. U jiných nemovitostí není zvyšování cen tak markantní. Odhaduji, že však ještě letos k mírnému zdražení dojde," vyjadřuje se k situaci na Břeclavsku Stanislav Görner z Megaron reality.

Předpoklad dalšího zvyšování cen je také motivací k rychlému obchodu pro kupující. Podmínky hypotečních úvěrů jsou ideální, ekonomická situace stabilní a lidé se tedy nebojí zadlužovat. "Moje osobní prognóza je, že zvyšování cen nemůže trvat do nekonečna. U rekonstruovaných bytů se již dostáváme na ceny, za které by šlo pořídit rodinný dům," dodává Zapletal.

Ačkoliv realitní makléři na Břeclavsku a Hodonínsku zaznamenávají nedostatek bytů a pozemků vhodných na jejich výstavbu, shledávají situaci na trhu příznivou. Spokojené klienty mají realitní kanceláře na straně prodávajících i kupujících.

Obdobná situace je také v nedalekém v Brně, kde se ceny drží vysoko dlouhodobě. Během recese sice došlo k poklesu cen nemovitostí, ale nešlo o nijak velké propady. Aktuální poptávka po vlastním bydlení je ovšem enormní a důvodů je i zde několik. "Jednak se sešlo několik důležitých faktorů, které ovlivňují trh s domy a byty. Zejména jsou to velmi nízké úrokové sazby v hypotečních bankách, které za 26 let nemají obdoby. To umožnilo nákup nemovitosti i té skupině klientů, která dříve na hypotéku nedosáhla. Navíc stále existuje možnost si vzít 100 % hypoteční úvěr na koupi bytu či domu. Druhou skupinou jsou finanční investoři, kteří vzhledem k nečitelnosti komoditních a akciových trhů, rádi zainvestují bezpečně do bytů nebo domů," doplnil Tomáš Matras z realitní kanceláře Matras & Matras.

Lenka Doležalová

Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 15
Vyberte si z naší nabídky
Realitní zpravodaj

Co mohou sledovat kamery instalované na domě

Co mohou sledovat kamery instalované na domě
19.7.2024 - Odkládání objemného odpadu k běžným popelnicím na směsný odpad. Ničení domovní fasády, ale také třeba zámků či dveří, takové a podobné problémy řeší mnoho majitelů bytových domů,..

Bydlení vládne minimalismus

Bydlení vládne minimalismus
15.7.2024 - Jednoduchost, skromnost, pokora. Malé, ale praktické, útulné a udržitelné. Takový je styl bydlení podle mladé generace. Vždyť proč hromadit věci, které potřebují údržbu a úklid, když je..

Výhody digitálního modelu budovy jsou především úspory energií a efektivita správy

Výhody digitálního modelu budovy jsou především úspory energií a efektivita správy
11.7.2024 - U rodinného domku se to možná nezdá, ale když se investor pustí do stavby velké budovy, ať administrativní, či skladového nebo jinak využitelného areálu, bez digitálního modelu budovy se..

NOVÁ ZPRÁVA ZE SVĚTA REALIT:-)

13.2.2020 přátelé, realiťáci s radostí vám musím oznámit, že ode dneška mám v kanceláři novou posilu, více »

Spokojený klient

29.1.2020 Spokojený klient,který si dal tu chvilku a napsal mi doporučení..a já za to moc děkuji. více »

Ubytování ve Znojmě v centru města

31.5.2019 Nabízím ke krátkodobému ubytování garsonku 1+ kk nacházející se přímo u vstupu do historického centra města Znojma. více »

RK
Provozováno na realitním systému Realman