Nacházíte se: Úvod » ZAJÍMAVOSTI » ČLÁNKY » Nově lze provést platbu daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO

Nově lze provést platbu daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO

Nově lze provést platbu daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO

Zatímco na samotnou platbu daně mají vlastníci nemovitostí ještě několik měsíců, na přihlášení k placení daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO na zdaňovací období roku 2016 mají čas jen do 31. ledna 2016. Jak na to?

Nově lze provést platbu daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO

Nově lze provést platbu daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO

18.1.2016 - Jednou z novinek letošního roku je možnost platby daně z nemovitých věcí přes SIPO. Zatímco na samotnou platbu daně mají vlastníci nemovitostí ještě několik měsíců, na přihlášení k placení daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO na zdaňovací období roku 2016 mají čas jen do 31. ledna 2016. Jak na to?

Pro spoustu lidí je platba daně z nemovitých věcí nepříjemnou záležitostí a často ji nechávají na poslední chvíli nebo dokonce zapomenou. Nedodržení lhůty se však může prodražit a platbu těsně před koncem termínů doprovází stres ve frontách na pokladnách finančního úřadu či poště. SIPO se tak může stát pohodlným způsobem, jak dodržet lhůtu pro platbu a vynaložit minimální starosti s tím spojené. V podstatě stačí zažádat o zřízení služby do konce ledna.

K zřízení této služby je potřeba vyplnit Oznámení k platbě daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO a přiložit k němu doklad o přidělení spojovacího čísla nebo aktuální rozpis bezhotovostní platby SIPO. Žádost musí majitel nemovitosti doručit na finanční úřad, u kterého je poplatníkem daně z nemovitých věcí. Formulář si lze vyžádat na podatelnách finančního úřadu nebo na internetových stránkách www.financnisprava.cz. Pokud žadatel není držitelem spojovacího čísla SIPO, musí samozřejmě vyplnit formulář SIPO a osobně ho odevzdat na kterékoliv poště. Po získání spojovacího čísla pro něj platí stejný postup.

Může se zdát, že zřízení této služby je stejně náročné, jako platba daně z nemovitých věcí dosud standartním způsobem. Proto je nutné podotknout, že výše uvedený postup stačí absolvovat pouze jednou. Následující roky, i kdyby došlo ke změně výše daně, proběhne placení přes SIPO zcela automaticky.

Lenka Doležalová

Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 25
Vyberte si z naší nabídky
Realitní zpravodaj

Který prostor může a který nemůže být bytem

Který prostor může a který nemůže být bytem
18.5.2022 - Ne každé prostory jsou určeny k bydlení. V bytových i rodinných domech je mnoho dalších místností a prostorů, které by sice mohly být obývány, ale podle zákonných norem a předpisů nejsou..

Ze starého objektu luxusní bydlení

Ze starého objektu luxusní bydlení
16.5.2022 - Dá se bydlet v bývalé stodole, sýpce, továrně? Příklady zajímavých renovací dokladují, že to jde. Stačí mít odvahu, energii a dobré odborníky. Takže pokud se bude nabízet ke koupi..

Kupujete nemovitost? Nezapomeňte zkontrolovat funkčnost veškerého zařízení

Kupujete nemovitost? Nezapomeňte zkontrolovat funkčnost veškerého zařízení
13.5.2022 - Zařízený byt může být široký pojem. Od developera v tomto případě dostanete byt se sanitárním vybavením, podlahovými krytinami, a možná i kuchyňskou linkou. Takové byty také prodávají..

NOVÁ ZPRÁVA ZE SVĚTA REALIT:-)

13.2.2020 přátelé, realiťáci s radostí vám musím oznámit, že ode dneška mám v kanceláři novou posilu, více »

Spokojený klient

29.1.2020 Spokojený klient,který si dal tu chvilku a napsal mi doporučení..a já za to moc děkuji. více »

Ubytování ve Znojmě v centru města

31.5.2019 Nabízím ke krátkodobému ubytování garsonku 1+ kk nacházející se přímo u vstupu do historického centra města Znojma. více »

RK
Provozováno na realitním systému Realman