Nacházíte se: Úvod » ZAJÍMAVOSTI » ČLÁNKY » Nově lze provést platbu daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO

Nově lze provést platbu daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO

Nově lze provést platbu daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO

Zatímco na samotnou platbu daně mají vlastníci nemovitostí ještě několik měsíců, na přihlášení k placení daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO na zdaňovací období roku 2016 mají čas jen do 31. ledna 2016. Jak na to?

Nově lze provést platbu daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO

Nově lze provést platbu daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO

18.1.2016 - Jednou z novinek letošního roku je možnost platby daně z nemovitých věcí přes SIPO. Zatímco na samotnou platbu daně mají vlastníci nemovitostí ještě několik měsíců, na přihlášení k placení daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO na zdaňovací období roku 2016 mají čas jen do 31. ledna 2016. Jak na to?

Pro spoustu lidí je platba daně z nemovitých věcí nepříjemnou záležitostí a často ji nechávají na poslední chvíli nebo dokonce zapomenou. Nedodržení lhůty se však může prodražit a platbu těsně před koncem termínů doprovází stres ve frontách na pokladnách finančního úřadu či poště. SIPO se tak může stát pohodlným způsobem, jak dodržet lhůtu pro platbu a vynaložit minimální starosti s tím spojené. V podstatě stačí zažádat o zřízení služby do konce ledna.

K zřízení této služby je potřeba vyplnit Oznámení k platbě daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO a přiložit k němu doklad o přidělení spojovacího čísla nebo aktuální rozpis bezhotovostní platby SIPO. Žádost musí majitel nemovitosti doručit na finanční úřad, u kterého je poplatníkem daně z nemovitých věcí. Formulář si lze vyžádat na podatelnách finančního úřadu nebo na internetových stránkách www.financnisprava.cz. Pokud žadatel není držitelem spojovacího čísla SIPO, musí samozřejmě vyplnit formulář SIPO a osobně ho odevzdat na kterékoliv poště. Po získání spojovacího čísla pro něj platí stejný postup.

Může se zdát, že zřízení této služby je stejně náročné, jako platba daně z nemovitých věcí dosud standartním způsobem. Proto je nutné podotknout, že výše uvedený postup stačí absolvovat pouze jednou. Následující roky, i kdyby došlo ke změně výše daně, proběhne placení přes SIPO zcela automaticky.

Lenka Doležalová

Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 15
Vyberte si z naší nabídky
Realitní zpravodaj

Co mohou sledovat kamery instalované na domě

Co mohou sledovat kamery instalované na domě
19.7.2024 - Odkládání objemného odpadu k běžným popelnicím na směsný odpad. Ničení domovní fasády, ale také třeba zámků či dveří, takové a podobné problémy řeší mnoho majitelů bytových domů,..

Bydlení vládne minimalismus

Bydlení vládne minimalismus
15.7.2024 - Jednoduchost, skromnost, pokora. Malé, ale praktické, útulné a udržitelné. Takový je styl bydlení podle mladé generace. Vždyť proč hromadit věci, které potřebují údržbu a úklid, když je..

Výhody digitálního modelu budovy jsou především úspory energií a efektivita správy

Výhody digitálního modelu budovy jsou především úspory energií a efektivita správy
11.7.2024 - U rodinného domku se to možná nezdá, ale když se investor pustí do stavby velké budovy, ať administrativní, či skladového nebo jinak využitelného areálu, bez digitálního modelu budovy se..

NOVÁ ZPRÁVA ZE SVĚTA REALIT:-)

13.2.2020 přátelé, realiťáci s radostí vám musím oznámit, že ode dneška mám v kanceláři novou posilu, více »

Spokojený klient

29.1.2020 Spokojený klient,který si dal tu chvilku a napsal mi doporučení..a já za to moc děkuji. více »

Ubytování ve Znojmě v centru města

31.5.2019 Nabízím ke krátkodobému ubytování garsonku 1+ kk nacházející se přímo u vstupu do historického centra města Znojma. více »

RK
Provozováno na realitním systému Realman