Nacházíte se: Úvod » Oficiální vyjádření RKČR k nekalým obchodním praktikám bezrealitky.cz

Oficiální vyjádření RKČR k nekalým obchodním praktikám bezrealitky.cz

Oficiální vyjádření RKČR k nekalým obchodním praktikám bezrealitky.cz

25.5.2017 .... a bránit tak poškozování poctivých realitních kanceláří a realitních makléřů, kteří při své činnosti vynakládají značné úsilí na budování svého dobrého jména.

Oficiální vyjádření RKČR k nekalým obchodním praktikám bezrealitky.cz

 

 
Vážení členové,

 rádi bychom se touto cestou vyjádřili k poslední nám známé rozhlasové reklamě provozovatele serveru bezrealitky.cz, společnosti Pricetown, s.r.o., IČ: 27917223, se sídlem Drtinova 557/10, Smíchov, 150 00 Praha 5 (dále jen „bezrealitky.cz“), kterou s ohledem na její protiprávní charakter nelze ponechat bez povšimnutí.

 Řada z Vás se na Realitní komoru České republiky z. s. obrátila s žádostí o obranu proti nekalosoutěžnímu jednání, kterého se bezrealitky.cz zveřejněním svého reklamního spotu dopouští a kterým se významný způsobem snaží Vás, realitní kanceláře a realitní makléře, poškodit.

 Pokud jste doposud neměli příležitost tuto rozhlasovou reklamu slyšet, zde Vám poskytujeme její doslovný přepis: „Dobrý den, já jsem Jana Mazaná a jsem makléřka tohoto měsíce. A fakt Vám slibuji, že prodám ten Váš byt za nejlepší cenu…eh, jasně, haha... Vy z toho budete mít o pár desítek tisíc míň, ale to je Váš problém, ne? Já totiž potřebuju tu provizi na novou kabelku! Baví Vás platit provize realitním kancelářím? Ne? Tak to zkuste bezrealitky.cz. Bezrealitky.cz.“

 Zveřejnění tohoto textu nám samozřejmě není příjemné, nicméně považujeme za důležitější, aby naši členové i široká veřejnost měli sami možnost posoudit, jaké praktiky jsou na realitním trhu v České republice ze strany bezrealitky.cz užívány.

Výše zveřejněný text rozhlasové reklamy bezrealitky.cz dle našeho názoru naplňuje znaky deliktního jednání v podobě tzv. nekalé soutěže, která je upravena v ustanovení § 2976 a násl. zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku, a trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže, který je upraven v § 248 zákona č. 40/2009 Sb., trestního zákoníku. 

Realitní komora České republiky z. s. dlouhodobě monitoruje vystupování a propagaci serveru bezrealitky.cz na realitním trhu České republiky, které již v minulosti považovala přinejmenším za značně nevhodné. S ohledem na výše uvedený reklamní spot však již není možné toto počínání dále tolerovat, a proto se Realitní komora České republiky z. s. rozhodla zákonnou cestou počínání bezrealitky.cz řešit a bránit tak poškozování poctivých realitních kanceláří a realitních makléřů, kteří při své činnosti vynakládají značné úsilí na budování svého dobrého jména, a to zejména právě poskytováním kvalitních služeb svým klientům.

O dalším postupu ve věci Vás budeme informovat

Realitní komora České republiky z. s.

Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 31
Vyberte si z naší nabídky
Realitní zpravodaj

Institucionální smlouvy při pronájmu prostor v administrativním či obchodním centru mají svá specifika

Institucionální smlouvy při pronájmu prostor v administrativním či obchodním centru mají svá specifika
27.5.2024 - Pokud si hodláte pronajmout v soukromém činžáku dvě tři kanceláře nebo prostor pro malý obchůdek či provozovnu, bude uzavření standardní nájemní smlouvy otázkou několika dnů. Stačí..

Čeho si všímat při koupi bytu ve starém domě

Čeho si všímat při koupi bytu ve starém domě
22.5.2024 - Starých činžovních domů, které nabízejí byty v osobním vlastnictví, není málo. Ne všechny prošly rekonstrukcí, a tak vybrat si byt v takovém domě znamená počítat také s obdobím prachu,..

6 věcí, bez kterých se neobejdete při prodeji luxusních nemovitostí

6 věcí, bez kterých se neobejdete při prodeji luxusních nemovitostí
20.5.2024 - Prodej luxusního bytu či domu není jen o jeho ocenění a prezentaci na realitním serveru. V mnoha ohledech se jedná o nadstandardní proces, který vyžaduje odlišný přístup než prodej..

NOVÁ ZPRÁVA ZE SVĚTA REALIT:-)

13.2.2020 přátelé, realiťáci s radostí vám musím oznámit, že ode dneška mám v kanceláři novou posilu, více »

Spokojený klient

29.1.2020 Spokojený klient,který si dal tu chvilku a napsal mi doporučení..a já za to moc děkuji. více »

Ubytování ve Znojmě v centru města

31.5.2019 Nabízím ke krátkodobému ubytování garsonku 1+ kk nacházející se přímo u vstupu do historického centra města Znojma. více »

RK
Provozováno na realitním systému Realman