Nacházíte se: Úvod » ZAJÍMAVOSTI » ČLÁNKY » Velikost, materiál i design aneb Podle čeho poznat dobrý slunečník

Velikost, materiál i design aneb Podle čeho poznat dobrý slunečník

Velikost, materiál i design aneb Podle čeho poznat dobrý slunečník

K létu patří slunce, ale před slunečními paprsky se potřebujeme chránit. Pořádné zastínění terasy, která se v létě stává dalším obytným prostorem, rozhodně přivítáme. Výhodou je široký výběr slunečníků a mnohdy i jejich atraktivní vzhled.

Velikost, materiál i design aneb Podle čeho poznat dobrý slunečník

K létu patří slunce, ale před slunečními paprsky se potřebujeme chránit. Pořádné zastínění terasy, která se v létě stává dalším obytným prostorem, rozhodně přivítáme. Výhodou je široký výběr slunečníků a mnohdy i jejich atraktivní vzhled.

Výkyvný lampový slunečník Monte Carlo s boční tyčí (výrobce Zangenberg) je stabilní a lehce ovladatelný, má 7 aretačních stupňů. Potah ze 100% polyesteru je ručně pratelný. Cena 18 790 Kč

I když slunečník zdaleka nevybíráme jen podle vzhledu. Jde nám hlavně o jeho funkčnost a kvalitu. Proto se spíš zaměříme na větší slunečníky se zesílenou konstrukcí, jejichž předností je dobrá stabilita, ale i větší plocha zastínění.

Švýcarský boční slunečník multifunkční Sombrano Easy, výrobce Glatz CH, 300 x 300 cm, cena od 21 912 Kč

Slunečníky vybíráme nejen podle barvy, materiálu, velikosti nebo vzhledu, ale zohledňujeme také způsob použití.

Kritéria výběru

Konstrukce tvoří základ pevného slunečníku, proto má být odolná vůči povětrnostním vlivům. Zejména velké a dražší slunečníky mívají konstrukci kovovou – z nerezavějících slitin, někdy opatřenou kvalitním nátěrem.

Velkoprostorové slunečníky mají konstrukci dřevěnou, většinou z tvrdého impregnovaného nebo teakového dřeva. Nejlevnější a méně kvalitní, i když lehká je konstrukce z plastu.

Boční slunečník naklápěcí otočný Sunflex, výrobce Suncomfort by Glatz, 300 x 300 cm, různé barvy potahů, cena 10 485 Kč

Boční slunečník naklápěcí otočný Sunflex, výrobce Suncomfort by Glatz, 300 x 300 cm, různé barvy potahů, cena 10 485 Kč

Velikost – volbu slunečníku vždy přizpůsobíme velikosti prostoru, který chceme zastínit. Slunečník nás má bezpečně chránit před přímým UV zářením.

Běžně jsou k dostání slunečníky s průměrem od 2,3 m do 4 m s kovovou nebo dřevěnou konstrukcí.

Dřevěný slunečník Piazzino Easy, výrobce Glatz CH, 300 cm nebo 350 cm nebo 300 x 300 cm, cena od 8209 Kč

Dřevěný slunečník Piazzino Easy, výrobce Glatz CH, 300 cm nebo 350 cm nebo 300 x 300 cm, cena od 8209 Kč

Slunečník Bramsön/Flisö (998 Kč) lze umístit naproti stěně nebo balkonu. Výšku nastavíme podle dostupného místa. Látka poskytuje dobrou ochranu před slunečními UV paprsky.

Slunečník Bramsön/Flisö (998 Kč) lze umístit naproti stěně nebo balkónu. Výšku nastavíme podle dostupného místa. Látka poskytuje dobrou ochranu před slunečními UV paprsky.

Tvar – kromě klasického kulatého je na výběr čtvercový, obdélníkový nebo víceúhelníkový. Obdélníkové slunečníky umějí částečně zastínit i venkovní bazén a ochránit ho tak před padajícím listím.

Potahový materiál má dobře stínit, zároveň dobře vypadat a odolat slunci, větru i dešti. Výrobci používají tkaniny z polyesteru s bavlnou, impregnované textilie nebo laminované tkaniny a nabízejí široké barevné spektrum.

Barvy volíme od přírodní přes žlutou, zelenou, modrou i jejich kombinace. Některé slunečníky mají potah s potiskem, jiné s efektními ozdobami. Nejpřirozenější je barva potahu, která ladí s bezprostředním okolím slunečníku.

Slunečník Protect 340 cm (15 250 Kč konstrukce + 3790 Kč potah) je výkyvný s boční tyčí, má špičkové zpracování a kvalitní materiály. Díky konstrukci z lehkého, a odolného hliníku bude sloužit dlouhá léta.

Slunečník Protect 340 cm (15 250 Kč konstrukce + 3790 Kč potah) je výkyvný s boční tyčí, má špičkové zpracování a kvalitní materiály. Díky konstrukci z lehkého, a odolného hliníku bude sloužit dlouhá léta.

Noha slunečníku může být středová nebo boční, v takovém případě je klobouk zavěšený – lampový.

Stojan může být z plastu, dřeva nebo z kamene. Na místo vystavené větru si pořídíme těžší stojan.

Mezi dražší varianty patří žulové podstavce, nejlevnější jsou plastové. Na terasách a balkónech můžeme využít i slunečníky nástěnné – připevněné ke stěně.

Slunečník Sunlife Waterproof 230 x 190 cm (3290 Kč) má stabilní ocelovou konstrukci v antracitové barvě. Je odolný vůči povětrnostním vlivům díky kvalitnímu polyesterovému potahu.

Slunečník Sunlife Waterproof 230 x 190 cm (3290 Kč) má stabilní ocelovou konstrukci v antracitové barvě. Je odolný vůči povětrnostním vlivům díky kvalitnímu polyesterovému potahu.

Manipulace – pro snadnější ovládání nají velkoplošné slunečníky servomechanismus s protizávažím.

Některé typy větších slunečníků se zavírají tažným lankem přes kladku, nebo se naklánějí v kloubu či ovládají kličkou. S malým slunečníkem je manipulace mnohem snadnější.

Slunečník s kličkou Amalfi, výrobce Schneider Schirme, 400 cm, různé barvy, 4779 Kč

Slunečník s kličkou Amalfi, výrobce Schneider Schirme, 400 cm, různé barvy, 4779 Kč

UV ochranný faktor nás chrání před UV zářením. V tomto případě je důležitá i barva. Světlejší barvy UV záření propouštějí více, tmavší méně. Ovšem slunečník neochrání pokožku před odraženým UV zářením, proto i pod slunečníkem používáme ochranné krémy!

Na zahradě nesmí chybět houpačka 

Zahradní houpačky lze vybírat z široké nabídky velikostí, tvarů a materiálů.

Houpačky se liší cenou, jež odpovídá kvalitě zpracování nebo např. nosnosti.

Stylové závěsné křeslo Adria (10 890 Kč) je z kvalitního umělého ratanu na kovové konstrukci.

Stylové závěsné křeslo Adria (10 890 Kč) je z kvalitního umělého ratanu na kovové konstrukci.

Houpací síť Risö (699 Kč) jde snadno zavěsit díky háčkům. Součástí sítě je malý vak na boční straně, kam lze umístit knihy, časopisy a další drobnosti.

Houpací síť Risö (699 Kč) jde snadno zavěsit díky háčkům. Součástí sítě je malý vak na boční straně, kam lze umístit knihy, časopisy a další drobnosti.

Závěsné houpací křeslo ze syntetického ratanu Nora (od 7390 Kč) má kovovou konstrukci a pohodlný sedák s polštářkem. Křeslo je stabilní s nosností do 100 kg.

Závěsné houpací křeslo ze syntetického ratanu Nora (od 7390 Kč) má kovovou konstrukci a pohodlný sedák s polštářkem. Křeslo je stabilní s nosností do 100 kg.

Oblíbené jsou modely ze dřeva, subtilnější závěsná houpací křesla z umělého ratanu či závěsné textilní sítě.

Dřevěná houpačka Avanti pro 2–3 osoby s nosností 350 kg (od 48 480 Kč včetně dopravy a montáže) je vyrobena z teakového dřeva s ergonomickou základnou dlouhou 177 cm a nastavitelnou střechou s nepromokavým krytem. Komfort doplňují odnímatelné podnosy.

Dřevěná houpačka Avanti pro 2–3 osoby s nosností 350 kg (od 48 480 Kč včetně dopravy a montáže) je vyrobena z teakového dřeva s ergonomickou základnou dlouhou 177 cm a nastavitelnou střechou s nepromokavým krytem. Komfort doplňují odnímatelné podnosy.

Třímístná houpačka Termoli (7490 Kč) ze stabilní ocelové konstrukce v antracitové barvě. Výplň odolá povětrnostním vlivům - odolná je i textilie v béžové barvě. Součástí houpačky je také poduška se zipem v barvě greige.

Třímístná houpačka Termoli (7490 Kč) ze stabilní ocelové konstrukce v antracitové barvě. Výplň odolá povětrnostním vlivům - odolná je i textilie v béžové barvě. Součástí houpačky je také poduška se zipem v barvě greige.

 

Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 15
Vyberte si z naší nabídky
Realitní zpravodaj

Co mohou sledovat kamery instalované na domě

Co mohou sledovat kamery instalované na domě
19.7.2024 - Odkládání objemného odpadu k běžným popelnicím na směsný odpad. Ničení domovní fasády, ale také třeba zámků či dveří, takové a podobné problémy řeší mnoho majitelů bytových domů,..

Bydlení vládne minimalismus

Bydlení vládne minimalismus
15.7.2024 - Jednoduchost, skromnost, pokora. Malé, ale praktické, útulné a udržitelné. Takový je styl bydlení podle mladé generace. Vždyť proč hromadit věci, které potřebují údržbu a úklid, když je..

Výhody digitálního modelu budovy jsou především úspory energií a efektivita správy

Výhody digitálního modelu budovy jsou především úspory energií a efektivita správy
11.7.2024 - U rodinného domku se to možná nezdá, ale když se investor pustí do stavby velké budovy, ať administrativní, či skladového nebo jinak využitelného areálu, bez digitálního modelu budovy se..

NOVÁ ZPRÁVA ZE SVĚTA REALIT:-)

13.2.2020 přátelé, realiťáci s radostí vám musím oznámit, že ode dneška mám v kanceláři novou posilu, více »

Spokojený klient

29.1.2020 Spokojený klient,který si dal tu chvilku a napsal mi doporučení..a já za to moc děkuji. více »

Ubytování ve Znojmě v centru města

31.5.2019 Nabízím ke krátkodobému ubytování garsonku 1+ kk nacházející se přímo u vstupu do historického centra města Znojma. více »

RK
Provozováno na realitním systému Realman